Ana Sayfa Seyahat Sektörü Antalya’da Turizmin 2019 Teması Aspendos

Antalya’da Turizmin 2019 Teması Aspendos

224
0

Antalya‘da 2019 teması Aspendos. Antalya’da ilk kez 2018 yılında Vali Münir Karaloğlu’nun önerisiyle gerçekleştirdiği turizmde temalı yıllar uygulamasındaa 2019 yılının teması Aspendos oldu.

Antalya turizminin 12 aya yaygınlaştırılması amacıyla, deniz-kum-güneş turizminin yanı sıra Antalya’nın dünyanın en çok antik kentine sahip şehir olması ve bu kültürel değerlerin de ön plana çıkartılması amaçlanan uygulamada, kentin ilk turizm teması 2018’de Perge Antik Kenti olarak belirlenmişti.

2019 Teması Aspendos

Antalya’da 2019 Teması Aspendos

Bu çerçevede Antalya’da 2019 teması, Antalya Yüksek İstişare Konseyi’nin (AYİK) toplantısında belirlendi.

Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AYİK Başkanı Hasan Akıncıoğlu, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş il müdürleri, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı toplantıda, bir önceki toplantıda belirlenen üç aday antik kent üzerine değerlendirmeler gerçekleştirildi.

2019 için aday gösterilen Aspendos, Perge ve Patara Antik Kenti üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucunda, Aspendos ön plana çıkarak 2019 yılının teması olarak belirlendi.

Aspendos’un Antalya 2019 teması olarak belirlendiği hakkındaki duyuru ise önümüzdeki günlerde Vali Münir Karaloğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilecek toplantıyla yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz