Ana Sayfa Seyahat Sektörü Online Turizm Airbnb 500 Milyonuncu Misafirini Ağırladı

Airbnb 500 Milyonuncu Misafirini Ağırladı

186
0

Ev paylaşımı girişimi olarak tanımlanabilen ancak bütün dünyada turizm istatistiklerine ciddi anlamda etki etmeye başlayan ve 31 milyar dolarlık değerleme ile zirvelerde yer alan Airbnb, 2008 yılında piyasaya merhaba dedikten bugüne 500 milyondan fazla misafiri ağırladı.

Airbnb 500 Milyonuncu Misafirini Ağırladı

Airbnb, 26 Ağustos 2018’deki açıklamasında, toplam 400 milyon misafir geldiğini, bu nedenle şirketin toplam misafir geliri sayısının 100 milyon dolara ulaştığını bildirmişti.

Airbnb, 191 ülkeye yayılan ve dünya genelinde 81 bin şehirdeki 6 milyondan fazla listesi ile büyük bir ürün / kullanıcı sayısına sahip. İstatistiklere göre her yarım saniyede üç Airbnb kullanıcısının listeleri araştırdığı Airbnb, şimdiye kadar dünyanın dört bir yanında, 75’ten fazla şehirde, en az 1 milyon Airbnb misafirine ev sahipliği yaptı.

Airbnb 500

Dünyada en az 1000 Airbnb evi bulunan 900’den fazla şehir yer alıyor.

Airbnb, geçtiğimiz yılın son günlerinde yaklaşık 465 milyon dolar değerinde olduğu bildirilen bir anlaşma ile HotelTonight’ı satın almıştı. Böylece Airbnb’nin uzun vadeli hedefi olan, ev paylaşımı, otel rezervasyonu, iş seyahati düzenlemeleri, deneyimler ve her şeyiyle eksiksiz bir uçtan uca seyahat platformu oluşturma yolunda attığı önemli bir adım olmuştu.

500 milyon misafirin duyurulduğu gelişmeye ek olarak Airbnb, ev sahiplerinin platformda yer kiralayarak 65 milyar dolar gelir elde ettiklerini belirtti.

Airbnb’nin platformunda mevcut ürün sayısının yüzde 152 büyüme kaydetmesi ile konukların coğrafi dağılımın da genişlediği ve bu durumun da dış pazarlardan gelen payları artırdığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz