Ana Sayfa Seyahat Sektörü Airbnb HotelTonight’ı Satın Aldı

Airbnb HotelTonight’ı Satın Aldı

221
0
Airbnb, HotelRunner’ı “Tercih Edilen Yazılım İş Ortağı” olarak seçtikten hemen sonra, seyahat edenlerin son dakika konaklamalarını uygulama üzerinden satın almalarını sağlayan  otel rezervasyon uygulaması HotelTonight‘ı satın aldığını açıkladı.

Airbnb HotelTonight’ı Satın Aldı

Airbnb halka arza hazırlandığı dönemde, evlerin yanı sıra otellerin de kapılarını aralamayı hedefliyor.
Kısa bir süre önce gündeme gelen, ancak çeşitli konularda süren müzakerelerin uzaması sonrasında duraklayan görüşmeler, sonunda sonuçlandı.
Airbnb, kullanıcılarına son dakika otel fırsatları sunan HotelTonight’ı satın aldığını açıkladı.
Airbnb henüz halka arz için tarih açıklamış değil. Uzun vadede uçtan uca bir seyahat platformu olmayı hedefleyen Airbnb, platformunda ev paylaşımından otel rezervasyonuna, iş seyahatlerinden deneyimlere kadar birçok farklı seçeneği bulundurmayı amaçlıyor.
airbnb hoteltonight

Mali Detaylar Açıklanmadı

Airbnb, şimdilik  HotelTonight satın almasıyla ilgili mali detayları paylaşmadı. Ancak anlaşma tamamlandıktan sonra HotelTonight, uygulama ve web sitesi olarak bağımsız bir şekilde hizmet vermeye devam edecek.
Bunun yanı sıra girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Sam Shank Airbnb’nin evlerden sorumlu başkanı Greg Greeley’nin alt kademesinde yer alacak.
Shank satın alma ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “HotelTonight’ı başlattık, çünkü insanların muhteşem bir otel odası rezervasyonu yapmak için daha iyi bir yol aradıklarını biliyorduk ve bu hizmeti dünyanın dört bir yanındaki konuklara sunmak için Airbnb ile güçlerini birleştirmekten heyecan duyuyoruz.  HotelTonight ve Airbnb birlikteyken konuklara daha fazla seçenek sunabilir ve dünyanın en iyi butik ve bağımsız otelleri bu konuklarla bağlantı kurmak için gerçek bir ortak olabilir.”
airbnb hoteltonight

HotelTonight Nedir?

Webrazzi haberine göre; 2010 yılında kurulan HotelTonight, 2017’de gerçekleşen E serisi yatırım turunda 37 milyon dolar yatırım alarak 465 milyon dolar değerlemeye ulaşmıştı.
HotelTonight, neredeyse bütün yatırım turlarına katılan Accel ve Battery Ventures’tan toplamda 131 milyon dolar yatırım sermayesi topladı. Girişime erken aşama yatırım yapan diğer yatırımcılar arasında ise Forerunner Ventures ve First Round Capital yer almaktaydı.
Airbnb’nin ise 2017’deki yatırım turunu 1 milyar dolar ile kapatarak 31 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı.
Amerika, Avrupa ve Avustralya’daki otellerde indirimler sunan HotelTonight, iş seyahatinde olanlara veya son dakika düzenlemeleri yapmak isteyenlere satılmayan odaları sunabilmek için otellerle ortaklıklar yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz