Ana Sayfa Güncel Alman Seyahat Birliği DRV Başkanı Norbert FIEBIG Almanya’nın Son Durumunu Açıkladı

Alman Seyahat Birliği DRV Başkanı Norbert FIEBIG Almanya’nın Son Durumunu Açıkladı

440
0

İlk defa online olarak düzenlenen “Travel Turkey İzmir” devam ediyor. Fuar kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler arasında yer alan bir webinar’a katılan Alman Seyahat Birliği Deutscher ReiseVerband (DRV) Başkanı Norbert FIEBIG, “Almanya’nın tüm dünyada olduğu gibi seyahat sektöründe zor bir dönem geçirdiğini, ancak devletin yardımlarının şu anda devam eden olumlu duruma büyük katkısı olduğundan bahsetti.”

DRV Başkanı “Devlet Desteği Bu Dönemde En Önemli Konuydu”

DRV Başkanı FIEBIG, konuşmasında Almanya devletinin seyahat sektörünün tüm paydaşlarına gerçekleştirdiği desteğin çok önemli olduğunu ve Almanya seyahat sektörünün hala ayakta durmasının bu destek sayesinde olduğunu hatırlatarak, durumun salgının ilk başlarındaki dönemden az da olsa hareketli olduğunu ve sektörün yavaş yavaş ayağa kalkmasını umut ettiklerini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Alman seyahat birliği Norbert Fiebig

Aşı Çalışmalarının Seyahate Etkisi Ne Olacak?

Norbert Fiebig, aşılama ile ilgili gelen soruya ise, “Almanya nüfusunun %4’ünün aşılandığını ve Türkiye’nin Almanya’nın önünde olduğunu, İngiltere, İsrail, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin de Almanya’yı aşılama konusunda oldukça geride bıraktığını” söyledi.

Normalleşme konusunda aşılamanın en önemli konu olduğunu belirten Fiebig, yapılan programla aşılanmanın sonbahar başına kadar süreceğini bu nedenle önümüzdeki turizm sezonunu etkileyebileceğini açıkladı.

Alman Turistlerin Tercihleri Değişebilir

Bugünden sonra aşılanmanın hızlanması ve testlerin güvenli bir şekilde yapılmasının önemli olduğunu belirten Alman Seyahat Birliği Başkanı Türkiye’deki otelleri de yaptıkları “Güvenli Tatil” konusundaki çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Alman seyahat birliği Başkanı Norbert Fiebig

Alman turistlerin çok iyi tanıdıkları destinasyonlardan olan Türkiye”nin diğer tanınan destinasyonlar ile rekabet içinde olacaklarını ileten Fiebig, hükümetlerin C gerçekleştirdiği Covid19 raporlamalarının önemli olduğuna da dikkat çekerek, geçtiğimiz sezon bu durumun sıkıntı yarattığını da sözlerine ekledi. Alman turistlerin deniz güneş kum dışında tercihlerininin artacağını da söyleyen Norbert Fiebig, İzmir hakkında da görüşlerinden bahsetti.

İzmir’de düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı 25 – 27 Şubat 2021 tarihleri arasında “Yeni Dönemin DİJİTAL ROTASI” başlığı ile online olarak gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz