Ana Sayfa Girişim Booking.com Bu Defa Farklı Bir Yatırım Yaptı

Booking.com Bu Defa Farklı Bir Yatırım Yaptı

221
0

Booking.com Bu Defa Farklı bir şekilde karşımıza çıktı. Booking.com son dönemlerin belki de en stratejik yatırımlarından birini yaparak Çin merkezli araç çağırma uygulaması Didi Chuxing ile bir partnerlik anlaşması imzalayarak 500 milyon dolarlık bir de yatırım yaptı.

Booking.com Bu Defa Farklı

Booking.com’u da bünyesinde bulunduran ve 2018 yılının ilk günlerinde Priceline Group olan ismini Bookings Holdings olarak değiştiren şirket, anlaşmayla birlikte sadece booking.com ile değil Booking Holdings’in diğer markaları olan, Agoda, Kayak, OpenTable gibi şirketleri de Didi ile partner konuma getirmiş oldu.

Booking.com Bu Defa Farklı

Didi Üzerinden Booking.com Entegrasyonu

Partnerlik anlaşması ile birlikte Didi kullanıcıları, Booking.com üzerinden entegre bir şekilde otel rezervasyonları gerçekleştirebilecekler.

Bu stratejik yatırım Booking.com’un Çin pazarına girme konusunda yaptığı en önemli hamlelerden biri olarak gösteriliyor. Didi ise stratejik partnerliklere sıcak duran bir şirket. Uber‘den Careem’e kadar birçok firma ile partnerlik anlaşmaları bulunan Didi Chuxing’in piyasa değeri 50 milyar doların üzerinde gösteriliyor.

Booking.com Bu Defa Farklı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz