Ana Sayfa Etkinlik Turizm Gündeminde Dijital Dönüşüm!

Turizm Gündeminde Dijital Dönüşüm!

562
0

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan EMITT, 30 Ocak-2 Şubat 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 24.üncü kez ağırlayacak. EMITT’in kapsamlı konferans programı ise tüm sektör paydaşlarını bir fikir alışverişi ortamında buluşturacak.

Emitt Fuarı

Emitt’de Dijital Dönüşüm Konuşulacak

Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri arasında 6. sırada bulunan ve 2019’da turist sayısı beklentisi 50 milyonu aşan Türkiye’yi zirveye taşıyacak yaklaşımlar için bir ortak akıl platformu misyonu taşıyan EMITT’te bu yıl 5 ana tema altında; turizm ekonomisi, sektörü yönlendiren trendler, öne çıkan destinasyonlar ve önümüzdeki on yıla damga vuracak teknolojik inovasyonlar gündem maddelerini oluşturacak.

EMITT 2020 Etkinlik Programı partnerleri arasında; Gezimanya, Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), HotelRunner, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), Reo-Tek, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Türkiye Otelciler Federasyonu Derneği (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Urban Strategy Partners ve HTC Vive yer alıyor.

Turizmde Dijital Satış Kanalları Gündemde

Endüstri 4.0’ın ardından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan Turizm 4.0 ile sektörde dijital dönüşüm artık daha fazla gündemde.

Sektör paydaşlarının satışlarını ve satış kanallarını dijitalleştirme eğilimleri, aynı zamanda bu alanların performanslarının da artırılmasını gündeme getiriyor. Online turizm devlerinin buluşacağı Hotelrunner Kurucu Ortağı Arden Agopyan’ın yönetiminde gerçekleştirilecek “Dijital Satış Kanallarınızın Performansını Artırın” panelinde online dünyada bilinirlik ve satışları artırabilmek için en yeni teknolojiler ve stratejiler konuşulacak.

Otelz.com Kurucu Üyesi Orkun Tekin, Neredekal.com Kurucusu ve Genel Müdürü Özkan Hacıoğlu ve Wirecard CEO’su Dündar Özdemir, Türkiye’nin bu alanda izlemesi gereken yol haritasını örneklerle paylaşacak.

Her yıl olduğu gibi 24’üncüsünde de rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ve turizm profesyonelini ağırlamaya hazırlanan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, geçen yıl 94 ülkeden 5.620 katılımcı ve 57.470 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Fuarın, ziyaretçileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da ödeme avantajı sunan alternatif tatil paketleri, makul fiyatlı kültür turizmi rotaları, yeni yurtdışı destinasyonlar hakkında bilgi alabilecekler.

24. EMITT Fuarı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda gerçekleştirilecek EMITT, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında, kapılarını açacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz