Ana Sayfa Seyahat Sektörü Dünyanın En İyisi Lonely Planet Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Birlikte

Dünyanın En İyisi Lonely Planet Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Birlikte

226
0

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye’nin ismini ve sahip olduğu güzellikleri dünyada daha fazla kişiye duyurmayı amaçlayan çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Dünyanın En iyisi Lonely Planet ile Kültür ve Turizm Bakanlığı birlikte işbirliğine girdi.

Dünyanın En İyisi Lonely Planet

Bakanlık, sosyal medyadaki uluslararası tanıtım ağı Turkey Home projesi kapsamında, dünyaca ünlü seyahat içerikleri üreticisi Lonely Planet’le iş birliği anlaşmasını hayata geçiriyor. Türkiye’yi dünyaya tanıtmak üzere “Journey Through Turkey” isimli projeyle çekimleri yapılan üç tanıtım filmi, önümüzdeki günlerde seyahat içeriği konusunda Dünyanın En İyisi Lonely Planet  üzerinde yayınlanmaya başlayacak.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde, kültürel, doğal ve tarihi güzellikleri konu edinen üç filmde, tanınmış sunucu ve seyahat blog yazarı Macca Sherifi yaptığı röportajlar ve deneyimleriyle izleyiciye Türkiye’yi sunacak. İstanbul’da sokak lezzetlerini, başlıca Türk yemeklerini ve sürdürülmeye devam eden Osmanlı sanatı çalışmalarını anlatan Macca Sherifi, Kekova’da, Akdeniz’in turkuaz sularında, batık antik kentte kano deneyimlerini izleyicileriyle buluşturacak.

Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinin yansıtıldığı görüntülerle eş zamanlı olarak yine Sherifi’nin aktardığı bilgilerle Türkiye’ye gelmeyi planlayanlara önemli ipuçları sunulacak.

Dünyanın En İyisi Lonely Planet’dan On Milyondan Fazla Takipçiye Türkiye Tanıtımı

Dünyanın en önemli dijital seyahat medya yapılanmalarından biri olan Lonely Planet’in tüm sosyal medya platformlarında yaklaşık olarak 10 milyonun üzerinde izleyicisi / takipçisi bulunuyor. Dünyada en fazla etkileşimde bulunan internet platformu olarak Skift  ödülünü alan Lonely Planet’in Twitter’da 6.09 milyon, Instagram’da 1.5 milyon ve Facebook’ta 1.7 milyon izleyicisi  var.

Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen iş birliği çalışmalarında, çekilecek filmler dışında Lonely Planet yazarları tarafından 20’ye yakın makale hazırlanacak, ortak bir yarışma düzenlenecek, İngiltere baskısında dört Türkiye makalesi ve web sayfalarında da Türkiye reklamı yayınlanacak.

Dünyanın En İyisi Lonely Planet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz