Ana Sayfa Etkinlik Emitt İstanbul 2017 Turizm Fuarı Başladı

Emitt İstanbul 2017 Turizm Fuarı Başladı

253
0

Dünyanın en önemli ve kapasite açısından büyük turizm fuarları sıralamasında bulunan EMITT turizm fuarı İstanbul‘da başladı. 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olan Emitt’17 sıkıntılı turizm sezonunda bir nefes almak için turizmle ilgilenenlerin ilgi odağı oldu. Emitt 2017 İstanbul, 70 bin m²’lik alanda ve 12 salonda, 80 ülkeden 5 bin firma ve markayı buluşturuyor.

Ancak fuarda önceki yıllara göre uluslararası katılımda kayıplar yaşandığı görülüyor. Önceki yıllarda fuarda bulunan birçok ülke Emitt 2017’ye katılmamış ya da çok daha küçük ölçüde katılım sağlamış. Avrupa ülkelerinin eksikliği de göze çarpan bir diğer husus. Bu haliyle Emitt 2017 fazlasıyla bir iç turizm fuarı görüntüsünde.

Ancak tablo o kadar da kötü değil. Olumsuzluklara rağmen yine hareketli bir fuar gerçekleşiyor. Özellikle Türkiye’den katılan il ve ilçelerin hareketli ve iyi hazırlanmış standları oldukça başarılı ve ilgi çekici.

Büyükşehir belediyeleri de EMITT için iyi hazırlanmışlar. Ankara Büyükşehir Belediyesinin fuarda dağıttığı tekerlekli kartondan yapılmış küçük pazar arabaları neredeyse herkesin elinde!

En Sessiz Standlar Antalya’nın

Antalya ve Antalya’nın turizm bölgeleri ne kadar da büyük ama sade ve nezih standlar açmış olsalar hepsinde hem bir burukluk hem de hareketsizlik göze çarpıyor. En neşesiz ve sıkıntılı duran standlar Antalya’nın olduğu bölgede. Birazcık olsun belediyelerin hareketliliği olsa da bölgesel anlamda bir bıkkınlık var gibi.

Antalya hele ki böyle bir sezon öncesi bu tip fuarlarda gövde gösterisi yapmalı. Fuarı her ziyaret edenin elinde Antalya objeli bir şeyler olmalı. Ortalıkta öyle gezinmeli. Neşe saçmalı. Ankara’nın veya Düzce’nin enerjisi bile Antalya’nın kat be kat üzerinde.

Salonların birçoğunda etkinlikler ve aktiviteler bulunuyor. Türk Hava Yolları standında yapılan konsantrasyon ölçümlü digital yarışma çok keyifli.

Emitt 2017’de digital ve online rezervasyon konusunda çalışan firmalarla da göze çarpıyor.

Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezindeki EMITT 2017 fuarına 26-29 Ocak tarihleri arasında mutlaka uğrayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz