Ana Sayfa Seyahat Sektörü Cumhurbaşkanı Erdoğan 100 Günlük Planda Turizm İçin Neler Söyledi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 100 Günlük Planda Turizm İçin Neler Söyledi?

271
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100 günlük eylem planını açıkladığı konuşmasında her bakanlığın kapsadığı konuları detaylandırarak açıkladı. 100 Günlük Planda Turizm için de önemli başlıklar yeraldı.

100 günlük icraat programı kapsamında turizmde yeni pazarlara açılacaklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine sektörün içinden, tecrübeli bir ismin geldiğini belirtti.

100 Günlük Planda Turizm

Turizm alanında elde edilen başarılı sonuçların son dönemde yaşanılan talihsiz hadiselerle bir parça gölgelendiğini ancak bu sürecin sektörün de gayretleriyle aşıldığını ifade eden Erdoğan, “Sektörde geçtiğimiz yıldan itibaren başlayan toparlanma bu yıl adeta bir patlamaya dönüştü.” dedi. Türkiye’nin nüfus ve ekonomi olarak dünyanın en büyük gücü haline gelen Çin pazarındaki payını artırmak için eylem planı hazırladıklarını ve turizm yatırımlarını geliştirmeye yönelik projelerle daha büyük sıçramaların altyapısını kurduklarını ekledi.

100 Günlük Planda Turizm

İstanbul Müze Fakiri

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin ihalesini sonuçlandırarak, bu önemli projeyi bir an önce tamamlamak için gereken adımları attıklarını ifade eden Erdoğan, Rami Kışlası’nı kütüphaneye dönüştürmek üzere, birinci etabındaki fiziki gerçekleşmeyi yüzde 45’e çıkarttıklarını kaydetti.

Kuleli Askeri Lisesi’nin müzeye dönüştürülmesi için gereken rölöve projelerinin de tamamlanacağını hatırlatan Erdoğan, İstanbul’un müze fakiri olduğunu söyleyerek, “Bu adımları bunun için atıyoruz” dedi.

Gelecek dönemde yeni süprizleri paylaşırken bir taraftan da sürdürdükleri projeleri bitirmiş olacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonuçlandırılacak çalışmalarla ilgili olarak şöyle devam etti:

“Bu dönemde 30 kütüphaneyi millet kıraathanesine dönüştürme işini bitiriyoruz. Yurt içi ve yurt dışında devam eden 9 restorasyon çalışmamızı nihayete erdiriyoruz. İstanbul’da kültürel mirasımızı korumaya yönelik 14 projeyi daha tamamlıyoruz. Şanlıurfa’daki Göbeklitepe Örenyeri’ni ziyarete açıyoruz. Muhteşem bir yer olan Göbeklitepe’nin resmi açılışını bizzat yapacağım gidip görmenizi tavsiye ediyorum. İzmir-Bornova, Sinop ve Tekirdağ’daki üç yeni kültür merkezinin inşaasını bitiriyoruz. Bosna Hersek’teki Sokullu Mehmet Paşa (Drina) Köprüsü’nün restorasyonunu bitiriyoruz. Kırgizistan’daki Dostluk Hastanesi’nin inşaatını tamamlıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz