Ana Sayfa Teknoloji Mobil Uygulamalar Foursquare HyperTrending ile Yeniden Doğuyor!

Foursquare HyperTrending ile Yeniden Doğuyor!

229
0

Foursquare uygulaması onuncu yılında artık check-inlere ihtiyaç duymacak olan yeni konum odaklı uygulaması olan Hypertrending’i tanıttı. Foursquare Hypertrending Pilgrim teknolojisini kullanıyor.

Foursquare HyperTrending ile Yeniden Doğuyor!

Foursquare‘in tanıttığı Hypertrending, Teksas’ta gerçekleşen SXSW boyunca telefonların gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu gösterdi.

Foursquare HyperTrending

Tüm veriler haritada noktalar halinde gösterilirken, noktaların büyüklüğü de o anda seçilen mekanda olan cihaz sayısını yansıttı. Hypertrending uygulamasında kullanıcılar haritayı Tüm Mekanlar, Yemek, Gece Hayatı ve Eğlence (etkinlikler ve partiler) olarak filtreleyebiliyor.

Foursquare Hypertrending ayrıca hangi mekanların popüler olduğunu gerçek zamanlı olarak gösteren bir Top 100 listesini de barındırıyor. Top 100 listesinde, aşağı veya yukarıyı gösteren oklar ile hangi mekanın yükselişte ya da düşüşte olduğunu da görebiliyorsunuz.

Foursquare HyperTrending

Veri Gizliliği Endişesi

Uygulama hakkında genel endişe veri gizliliği! Ancak Hypertrending’de tıpkı Pilgrim’de olduğu gibi kullanılan veriler birleştirilmiş ve anonimleştirilmiş durumda bulunuyor. ayrıca telefonların bir yerden başka yere giderken izledikleri rotaya dair hiç bir veri de paylaşılmıyor. Haritadaki noktalar sadece telefon varış noktasına ulaştığında görünür oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz