Ana Sayfa Seyahat Sektörü Alternatif Turizm Türkiye Gastronomi Köyü Gastroköy

Türkiye Gastronomi Köyü Gastroköy

259
0

Gastronomi Turizmi Derneği’nin 2 yıldan beri Türkiye Cumhuriyeti Orman Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı ile entegre olarak çalıştığı Türkiye ve İstanbul için turizmde apayrı bir destinasyon olarak yarattığı Gastroköy, Türkiye Gastronomi Köyü projesi 26 Temmuz saat 10:30 da Basın Toplantısı ile hayata geçiyor.

Sarıyer Bahçeköy lifepark da yaklaşık yüz dönüm arazide gerçekleşecek bu önemli organizasyon TÜRSAB (Türkiye Seyahat acenteleri Birliği) ile entegre çalışacak. İstanbul’daki 2500 acente yanısıra Türkiye genelindeki 12.000 seyahat acentesi için de pazarlanacak önemli bir gelir kaynağı olacak.

Türkiye Gastronomi Köyü

Gastronomi Köyü‘nde Anadolu’nun 7 bölgesi mutfak kültürü GTD temsilcileri önderliğinde yerinde görsel showlar ile tanıtım ve satış şeklinde tanıtılıyor olacak.

Anadolu’daki otantik kıyafetler ile ve orijinal ürünlerin sunulacağı noktalar doğaya zarar vermeden ahşap konstrüksiyon ile koordine edildi.

Amerikadan ödüllü mimarlık firmasının da koordinasyonunda ülkemizin değerleri tanıtılıyor olacak .

Türkiye Gastronomi Köyü

Bu projede Dünya Mutfaklarına ve Kültürüne de yer verlecek. İlk etapta: Hint – Nepal – Özbekistan – İtalya – Fransa – Avusturya – Belçika – Amerika –Rusya gibi ülkelerin de mutfak kültürlerine kolayca erişilebilinecek. 

Gastronomi Turizmi Derneği başkanı Gürkan Boztepe ülkemiz ve İstanbul için fark getirmeye devam edeceklerini belirtti.

Türkiye Gastronomi Köyü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz