Ana Sayfa Girişim GoEuro Seyahat Yatırımlarının En Büyüklerinden Birine İmza Attı

GoEuro Seyahat Yatırımlarının En Büyüklerinden Birine İmza Attı

205
0

Avrupa’nın önemli online ulaşım & seyahat rezervasyonu platformu olan GoEuro, Almanya’daki en büyük yatırım turlarından birinde tam 150 milyon dolar yatırım aldı. Bu rakam, GoEuro’nun bugüne kadar almış olduğu toplam yatırım miktarının ikiye katlanması demek!

GoEuro Seyahat

GoEuro Seyahat Yatırımlarından Aslan Payı Aldı

GoEuro, aldığı 150 milyon dolar değerine ulaşan yatırımın büyük kısmını ürün yenilemede kullanacak.

GoEuro, dünya çapındaki seyahat rezervasyonu deneyimlerini kolaylaştırmak ve daha uygun hale getirmek istiyor. Konaklama ve seyahat alanında hizmet veren Berlin merkezli GoEuro’nun önemli hedefi ise yeni pazarlar ile daha global bir oyuncu haline gelebilmek.

GoEuro Seyahat

GoEuro Seyahat konusundaki yatırımı, İsveçli Kinnevik AB ve Singapur merkezli Temasek ile Hillhouse Capital kuruluşlarının yatırım turuna katılımı ile sağlandı. Yatırım sonrası GoEuro yönetim kuruluna bir üye daha katılmış olacak. Kinnevik’in ana hissedarı ve Kinnevik ve Spotify’ın yönetim kurulu üyesi olan Cristina Stenbeck’in, GoEuro’nun yönetim kuruluna katılacağı açıklandı.

GoEuro, beş yıl önce meta arama motoru iş modeli ile sektöre girmişti. Geçen sürede farklı segmentlerde yarattığı rezervasyon platformunu kullanıcılarına sundu.

GoEuro Seyahat

GoEuro, platformunda servis sağlayıcı taşıma firmalarının yüzde 80’ine için doğrudan satış yapıyor. Firma, Avrupa genelinde 800’den fazla ulaşım sağlayıcısı ile birlikte çalışıyor.

Avrupa’da 36 ülkede hizmet veren platformun, aylık 27 milyondan fazla ziyaretçisi olduğu belirtiliyor. GoEuro’nun benzer modelleri ülkemizde de uzun yıllardır faaliyet gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz