Ana Sayfa Girişim Google Online Paket Tur Satacak

Google Online Paket Tur Satacak

232
0

Google online paket tur pazarına giriyor. Dünyanın en büyük devlerinden Google, bireysel seyahat edenlerin sayısının her geçen sene artmasına rağmen özellikle İngiltere ve Almanya’da hala çok büyük bir pazar payına sahip olan “paket tur” piyasasına girdiğini açıkladı.

İngiltere’de Distribute Travel ve Almanya’da Peakwork şirketleriyle işbirliğine giden Google, yeni ürünün testlerine başlandığını açıkladı.

Alman Tur Operatörlerine Büyük Rakip

Yeni ürünle birlikte Google, yeni dikey arama kategorisiyle testlerine başladı.

Google Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Richard Holden, ilk başlarda paket tur pazarının Google’ın “tam olarak anlayamadığı” bir segment olduğunu söyleyerek; “İnsanların paket tatillere dönük büyük bir ilgisi var ve pazarda birçok karar verme zorluğu mevcut. Google olarak, mevcut paketlerin dağıtımında büyük rol oynayabilir ve daha iyi bir dinamik paketleme pazarı yaratabiliriz. Paket tatil piyasasında karşılaştırma imkanlarının da yeterince gelişmediğini düşünüyoruz. Hedefimiz, kullanıcıların uçak bileti ve konaklamayı ayrı ayrı mı, yoksa birlikte mi satın almanın daha avantajlı olduğunu kolaylıkla görebilmesini sağlayabilmek.”

Hem Dinamik Paket Hem de Klasik Paket Turlar

Google bünyesinde bulunan “Seyahat Departmanı” Başkan Yardımcısı Oliver Heckmann ise,konunun sadece paket tur satmak olmadığını, çeşitlendirilmiş bir deneyimleme sunduklarını söyledi. “Ürünümüz kullanıcılara ürünleri ayrı ayrı ve birlikte satın alma imkanı verecek” diye ekleyen Heckmann, bu girişimin büyük online metasearch platformlarından birinin dinamik paketleme alanına ilk kez giriş yapması açısından da oldukça önemli olduğunu kaydetti. Heckermann, “Kullanıcılarımıza sadece tur operatörlerinin ve tedarikçilerin hazırladığı turları sunmayacağız. Otomatik bir süreçle milyonlarca veri arasından çektiğimiz uçak bileti ve otel kombinasyonlarına kolayca ulaşmalarını ve son kararı emin bir şekilde vermelerini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Ürünün test aşamasında dev boyutlarda sayılabilecek bir deney yürüttüklerini belirten Heckmann’a göre Google, bu yolla işlem sürecinin “üst dönüşüm hunisi” olarak adlandırılan alana erişmeyi ve kullanıcılarına bütçelerine göre nereye gidebilecekleri konusunda en iyi fikirleri verebilmeyi hedefliyor.
Paket fiyatları, Lufthansa Holidays ve AirBerlin Holidays gibi büyük tedarikçilerden çekiliyor. Google, TUI ile de görüşmelerde bulunuyor.

Google Seyahat Devi Olabilir

Google’ın İngiltere’deki partneri Distribute Travel, kişisel fiyatlandırma ve tatil kullanılabilirliği verilerinin yanı sıra kişiselleştirme ve hedefleme hizmetleri de sağlıyor.
Şirket, yaklaşık 28 günlük bir süre zarfında neredeyse 19 milyon API isteğini işleme koyduğunu iddia ediyor.
Şirketin teknolojisi, İngiltere seyahat pazarının büyük oyuncularından Thomson (TUI) ile online seyahat acenteleri On The Beach ve Teletext Holidays’e entegre durumda.
Google’la yürüttükleri iş birliğine dair bir açıklama yapan Distribute firması “Paket tur fırsatlarını kullanıcılara sunmak konusunda çok fazla yenilik yapılmadığını ve kullanıcıların hala kendilerine en uygun tatili bulabilmek için zorlandığını görüyoruz. Burada bu zamana kadar yaşanan en büyük sorunlardan biri, tedarikçilerin kapasiteyi karşılayacak miktarda veriyi paylaşamaması oldu. Bünyesinde milyarlarca fiyatlandırma kaydını tutan Distribute Travel, partnerlerine yüksek derecede kişiselleştirilmiş fırsatlar ve paket turlar sunma imkanı yaratıyor.”şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz