Ana Sayfa Seyahat Sektörü Havayolları İlker Aycı: 2020’de 450 TL İç Hat Tavan Fiyat Düşük Kalabilir!

İlker Aycı: 2020’de 450 TL İç Hat Tavan Fiyat Düşük Kalabilir!

190
0

THY ile ilgili açıklamalarda bulunan İlker Aycı özellikle 737 MAX uçaklarının bütçelerine getirdiği mali yükten bahsetti. Operasyonel olarak da THY’ını zorlayan b durumu “Bu uçakları otoparka çekelim diye almadık. Uçaklar yerde durdukça bakım maliyetleri oluyor. 737 MAX’ların yerde olması nedeniyle iç hatlarda 40, dış hatlarda ise 60 uçuş kestik, hedeflerimizi revize ettik.” şeklinde yorumladı. Aycı, THY‘nın aldığı 24 737 MAX’tan 12’sinin yerde, 12’sinin ise Seattle’da olduğunu belirtti.

İlker aycı THY Tavan Fiyat

Bu durumun yansıması olarak, daha önce yüzde 7 olarak belirlenen kapasite artışını yüzde 4’e, 80 milyon yolcu hedefini 76 milyona ve 14 milyar dolar olan gelir hedefini 13.4 milyar dolara revize ettiklerini kaydeden Aycı, “24 uçak yerde, 25 tanesi de gelecek. 50 uçak bir havayolu için fotoğrafı epey değiştirir. Biz önümüzdeki yılın bütçesini nasıl yapacağız? Avrupa’daki birçok havayolu firması da bu olaydan dolayı yıllık hedeflerini küçülttü. Temennimiz bu işi Boeing‘in bir an önce çözmesi.” diye konuştu.

İç Hat Tavan Fiyat

İç hat tavan fiyat tartışmalarına da değinen İlker Aycı, “Şu anki tavan fiyat tek yönde iç hat için 450 lira. Giderlerimizin önemli bir bölümü dövizle olduğu için bu rakam önümüzdeki yıl düşük kalabilir. Bu sektörün karlılığı tek haneli. TL kazanıp yakıt, uçak ve havalimanı giderlerini dövizle ödeyince bu karlılık fazla yönetilebilir olmuyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz