Ana Sayfa Girişim Ixigo, Gogobus ile Akıllı Otobüslere Göz Dikti

Ixigo, Gogobus ile Akıllı Otobüslere Göz Dikti

237
0

Hindistan merkezli online seyahat acentesi Ixigo, akıllı otobüs girişimi GogoBus için ilk finansman turunda yaptığı bir yatırımla şirket hisselerinin azınlık bölümüne sahip oldu.

Ixigo tarafından yapılan duyuruda yatırımın miktarı açıklanmadı. Yatırım anlaşmasına Innerchef’in kurucu ortağı ve CEO’su Rajesh Sawhney ile Dineout COO’su Abhishek Sharma’nın katıldıklarını belirtti.

Ocak ayında start verilen GogoBus, Hindistan’da otobüs seyahatinin kalitesini ve güvenilirliğini artırmayı hedefliyor.

ixigo gogobus otobüs

Hindistan‘da talebin yoğunluğuna rağmen oldukça karmaşık ve itici bir kara ulaşımının olması, bu girişimin yıldız hale gelmesini sağlayacak en önemli etkenlerden biri.

Bir standart haline getirilmiş, kullanıcı konforlu yeni otobüslere, sisteme tanımlanmış duraklara, bekleme ve dinlenme amaçlı salonlara ve elbette rezervasyon, takip – izleme için bir teknoloji platformu modelini de kapsayan girişim, otobüslerde yatan koltuklar, GPS özellikli izleme ve şirketi temsil eden tek bir noktadan yönlendirilen üniformalı sürücüler planlıyor.

GogoBus, yatırımları kuzey Hindistan’da birden fazla güzergahta operasyon başlatmak ve ürün – teknoloji çalışma ve ekiplerini genişletmek için kullanacak.

gogobus akıllı otobüs

Ixigo’nun kurucu ortağı ve CTO’su Rajnish Kumar, “Hindistan’daki otobüs pazarı, yılda beş milyardan fazla otobüs yolculuğu ile oldukça çekici” şeklinde bir açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz