Ana Sayfa Seyahat Sektörü Karbon Emisyonu Suçlusu Turizm mi?

Karbon Emisyonu Suçlusu Turizm mi?

253
0

Karbon Emisyonu Suçlusu Turizm mi? Turizm sektörünün toplam karbon ayak izini ölçmeye yönelik bir araştırmaya göre, turizm küresel sera gazı emisyonlarının yaklaşık yüzde 8’ini oluşturuyor.

Bilimsel araştırmalar dergisi Nature Climate Change ‘de yayınlanan bir makalede, uluslararası bir bilim insanları ekibi, transatlantik uçuşlardan ucuz hediyelik eşyalara kadar her şeyin çevresel etkisini değerlendirdiler.

Araştırmacılar, daha az uçmanın ve seyahatlerin yol açtığı hasarı telafi etmek için ödeme planlarına yatırım yapmanın “turizm kaynaklı emisyonlarda oluşan gelecekteki kontrolsüz büyümeden” kaçınmak için gerekli olacağını belirttiler.

Karbon Emisyonu Suçlusu Turizm mi?

Karbon Emisyonu Suçlusu Turizm mi?

Bu konuda en fazla zarara neden olan ülkeler, hem zenginlik hem de büyüklükte en büyükler arasında bulunan ülkeler olarak olarak öne çıkıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Almanya sıralamada zirveye çıktı.

Araştırmacılar, bu konuda ana suçlu olarak tabii ki hava yolu taşımacılığını görüyorlar. Dünyanın ekonomisinin belirli bölge ve kesimlerde giderek daha zengin hale geleceğini ve lüks ihtiyaçların artacağını harcamaların seyahat sektöründe de lükse doğru kayacağını ve ve kirletici endüstri olarak adlandırdıkları sorunların giderek daha sıkıntılı hale geleceğini öne sürüyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz