Ana Sayfa Seyahat Sektörü Oteller Limak Otelleri Hijyen Manifestosu

Limak Otelleri Hijyen Manifestosu

145
0

1 Haziran itibariyle “normalleşme” süreci kapsamında hayatın kontrollü olarak normale dönmesinin en iyi örneklerini, hazırladıkları sağlık önlemleri ve hijyen standartları ile konaklama tesisleri veriyor. Limak International Hotels & Resorts grubu da yayınladığı “Hijyen Manifestosu” ile misafirlerine tatillerinin başlangıcından sonuna kadar huzurlu ve sağlıklı bir tatil sözü veriyor.

Limak Otelleri Hijyen Manifestosu

Limak Otelleri Hijyen Manifestosu

Çalışanlarının ve misafirlerinin sağlığı için koronavirüs pandemisi sürecinde yaşanabilecek olası salgın risklerinde karşı hijyen ve temizlik önlemlerini artıran Limak International Hotels & Resorts grubu, Türkiye ve Kıbrıs’taki toplam 8 otelde uygulanmakta olan standartlara ilaveten pandemi nedeni ile gerekli tüm hijyen önlemlerini aldığını duyurdu.

Limak Otelleri Hijyen Manifestosu Kaan Kavaloğlu

Konuyla ilgili bir “Hijyen Manifestosu” yayınlayan şirket, misafirlerinin tatilinin başlangıcından bitişine kadar mükemmel, huzurlu ve sağlıklı geçmesi için her detayı düşünerek hizmet verecek.

Önce Toplum Sağlığı

İnsan odaklı hizmet anlayışıyla ilk günden bu yana çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çeken Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, “Koronavirüs vakasının ülkemizde ilk defa tespit edildiği andan itibaren oluşturduğumuz Kriz Yönetim Birimi, Departman İçi Komiteler ve İşyeri Sağlık & Güvenlik Ekibimiz ile gündemi ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Salgın ile ilgili tespitler ve önerilerle gelişen yeni durumlara göre “Limak Post Covid Aksiyon Planı”nı uygulamaya devam ediyoruz. Böylesi olağanüstü bir dönemde tesislerimizde tatil yapma kararı alan misafirlerimize karşı olan sorumluluğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Almış olduğumuz tüm önlemler misafirlerimizin ve personelimizin dolayısıyla tüm toplumumuzun sağlığını koruma hedeflidir; bu nedenle uyarı ve yönergelerimizi misafirlerimizle paylaşarak, bize bu konuda destek vermenizi önemle rica ediyoruz. Bu zor günleri tüm önlemlere uyarak geride bırakacağımıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Personel İçin Sıkı Önlemler

Bu noktada alınan önlemlerle ilgili bilgiler paylaşan Kavaloğlu, “Her bir personelimize ayrı ayrı olmak üzere, işbaşı yapmadan önce gerekli sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. Servis amaçlı kullandığımız araçlar yüzde 50’lik doluluk oranıyla personelimize hizmet ediyor. 24 saat gözetim altında bulunan personel lojmanlarına dışardan ziyaretçi girişi kabul edilmiyor” dedi.

Özel Etkili Dezenfektan

Tüm otellerin ince püskürtme tekniğine sahip ULV cihazlarıyla düzenli olarak dezenfekte edildiğine de dikkat çeken Kavaloğlu, şu bilgileri paylaştı: “Misafir odaları, restoranlar, barlar, rekreasyon alanları, çocuk kulübü ve oyun alanları, toplantı, kongre salonları eğitimli dezenfeksiyon ekipleri tarafından 24 saat boyunca ULV cihazlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı koronavirüse karşı etkili dezenfektanlarla dezenfekte ediliyor. Yine mutfak alanları, depolar, ofisler ve genel kullanım alanları da aynı titizlikle virüsten arındırılıyor.”

Limak Otelleri Hijyen Manifestosu’nun tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Hijyen_ve_Pandemi_Manifesto_TR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz