Ana Sayfa Seyahat Sektörü Alternatif Turizm Macera Turizmi ve Türkiye

Macera Turizmi ve Türkiye

392
0

Macera Turizmi ve Türkiye konusunda bir sıralama yayınlandı. Dünyanın macera turizmine uygun, seyahat edilebilir ülkeleri açıklanırken, Türkiye’nin geçen seneye oranla üst sıralara tırmanarak 27’nci sıraya yerleştiği saptandı.

Macera Turizmi ve Türkiye

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, dünyanın macera turizmine uygun olan ülkelerini konu alan araştırmayı inceledi.

PRNet’in USNews verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin dünyanın macera turizmine uygun ülkeleri arasında 27’nci sıraya yerleştiği görüldü. Böylelikle geçen yıl 33’üncü sırada olan Türkiye’nin 6 basamak yükselmesi dikkat çekti.

Macera Turizmi ve Türkiye

En Çok Tercih Edilen Ülke: Brezilya

Macera turizmi için en çok tercih edilerek listenin başına yerleşen ülke ise Brezilya olarak belirlendi.

Listede birçok ülke farklı bölgeden ülkeler yer alırken, ilk on sıra şu şekilde oluştu; İtalya, İspanya, Tayland, Yunanistan, Kosta Rika, Yeni Zellanda, Arjantin ve Meksika.

Basın ve Turizm Haberleri

PRNet ve Ajans Press’in konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemesinde yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılı içerisindeki haber başlıkları incelendiğinde, turizm ile ilgili 250 binin üzerinden haber yansıması tespit edilirken, macera turizminin bin 176 haberle konuşulduğu tespit edildi. 2018 yılı turizm açısından yüzleri güldürürken, yaşanan hareketlilik ve kazancın medyaya da olumlu anlamda yansıdığı görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz