Ana Sayfa Seyahat Sektörü Seyahat Acentaları Mete Vardar Jolly Tur ile “Geleceği” Anlattı

Mete Vardar Jolly Tur ile “Geleceği” Anlattı

397
0

Jolly Tur‘un Sinan Vardar sonrasını başarıyla sürdüren Mete Vardar ile Sözcü Gazetesi‘nden Özlem Gürses konuştu. Mete Vardar‘ın turizm, futbol, ailesi ve turizm teknolojisi hakkında görüşlerine ait birkaç başlık şöyle;

Mete Vardar Jolly Tur ile “Geleceği” Anlattı

Sektörde 32 yılı bitiren Jolly Tur‘un, 6 kişinin her işi yaptığı bir ortamdan genel müdürlük ve merkez ofisleri ile birlikte bine yakın çalışanı olan bir yapıya dönüştüğünü söyleyen Mete Vardar, bugüne kadar toplam 15 milyonun üzerinde tur hizmeti verdiklerini ve babası Sinan Vardar‘ın vizyonu ve başarısı ile bu noktaya geldiklerini belirtti.

Mete Vardar Jolly Tur

Daha önce kendileri ile seyahat eden her 100 yolcudan 87’sinin tekrar Jolly Tur’u tercih ettiğini belirten Mete Vardar, bugüne kadar yaptıkları en iyi işin Jolly Tur‘un müşteri sadakatini yüksek tutmayı başarmak olduğunu açıkladı. Vardar “Çünkü biz işimize sadece iş olarak bakmıyoruz, misafirlerimizi ailemiz kabul ediyoruz. Bize teşekkür mesajı yazan, hatta hediye gönderen çok sayıda müşterimiz var. Teknoloji hızla ilerliyor ama hâlâ belirli bir kitle o insani dokunuşu istiyor, aynı satış temsilcisinin sesini arıyor, tanıdığı rehberle konuşuyor. Onun tercihinin ne olduğu, önceliğinin ne olduğu bilinsin istiyor.” şeklinde devam etti.

Kendi Yazılımımıza Geçtik 

Teknolojinin gelişme hızını takip ederek Gordion ismiyle ayrı bir teknoloji şirketi kurduklarını söyleyen Mete Vardar, turizm teknolojilerinde uzman 100 kişilik bir kadroyla bütün altyapılarını kurduklarını ve yönettiklerini anlattı.

Mete Vardar, bu konuda şöyle devam etti. “Online sitemiz, CRM programımız, uçtan uça seyahat planlaması, tümü o ekibin sorumluluğunda. Daha heyecan verici olan şu; Kasım 2018 itibarıyla kendi yazılımımıza geçtik. Gordion Teknoloji‘nin ürettiği bilgiyi kullanıyoruz artık. Üstelik bu özgün yazılımı çok yakın zamanda başka şirketlere de sunacağız. Amacımız dünyaya da turizm teknolojileri pazarlamak. Sadece bizim için değil, ülke için gurur kaynağı.”

JollyTur.com Seyahatle Düşünebildiğiniz Her Şeyi Kapsayacak

JollyTur.com üzerinde otel sayısının 200 bin yurtdışı otelinin de eklenmesiyle artacağını söyleyen Mete Vardar, jollytur.com üzerinden de çok daha geniş seçeneklerle uçak, otel, ve restoran konser ve maç bileti dahil bulunabilecek bir internet yapısına kavuşmayı amaçladıklarını ekledi.

Mete Vardar Jolly Tur

Jolly Tur’da Yabancı Yatırımcı Goldman Sachs

Hem kurumsallaşmak hem de dünyaya açılmak adına çalışmaya başladıkları Goldman Sachs ile bir ortaklık yaptıklarını belirten Vardar, 3 sene içerisinde önce yüzde 10’luk bir hissenin, ikinci fazda ise yüzde 25’e çıkan ortaklıklarından ve Goldman Sachs ile Jolly‘yi çok daha büyük hedeflere ulaştırmak, dünya turizmine açmak, bütün yenilikleri daha sağlıklı biçimde yönetmek ve şirketi büyütmeyi amaçladıklarını söyledi.

Söyleşinin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz