Ana Sayfa Etkinlik Nasıl Fenomen Olunur? Sosyal Medya Fenomenleri Bir Araya Geliyor

Nasıl Fenomen Olunur? Sosyal Medya Fenomenleri Bir Araya Geliyor

264
0

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü tarafından her yıl düzenlenen “Yeni Medya Konferansı”nın bu yıl sekizincisi düzenleniyor. Nasıl Fenomen Olunur? başlığının da konuşulacağı etkinlik 10 Nisan Çarşamba günü, “Yeni Medya ve Fenomenlik” temasıyla düzenlenecek.

Etkinliğe katılanlar arasında Danla Bilic, Kadir Doğrubakar (Odun Herif) ve Burak Şahin (Burak Oyunda), Buse Plan ve Kabuhan & Elif Canpolat (5in1 Canpolat) gibi sosyal medya fenomenleri bir araya gelecek.

Nasıl Fenomen Olunur?

Sosyal medya fenomenleri ve uzmanları, nasıl fenomen olunur? fenomenlerin takipçi ve kitleleri ile ilişkileri nasıl? fenomenler nasıl bir gelir modeli ile çalışıyorlar? YouTube, Instagram, Twitter, vd. Yeni Medya platformlarının fenomenler açısından farkları ne, nasıl kullanıyorlar? Fenomenler marka ve ajanslarla çalışmalarında ne tür taleplerle karşılaşıyorlar ve hangilerini yerine getirebiliyorlar? Marka ve ajanslar bu konuda ne düşünüyorlar? Fenomenlerin ajanslarla çalışmalarının avantaj ve dezavantajları neler? Fenomenler paylaşımlarında nasıl bir etik çerçeve içinde davranıyorlar? gibi konu başlıkları üzerinden yeni medya ve fenomenlik ilişkisini katılımcılarla paylaşacak.

Konferansın “Yeni Medya Fenomenleri: Hayaller vs. Hayatlar” başlıklı panel kısmında ise Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Tunç, Socialand Ajans Başkanı Arda Kofoğlu, Turna.com Tepe Yöneticisi Dr. Kadir Kırmızı ve Avukat Nihan Güneli, insanların fenomen olma hayalleri ile fenomenlik olgusunun gerçek hayattaki olumlu-olumsuz yansımalarını, bu konudaki ticari, hukuki ve etik çerçeveye ilişkin bakış açısını ele alacak.

Yeni Medya Konferansı Programı

Nasıl Fenomen Olunur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz