Ana Sayfa Yazarlar Erkut Özen Nissan Dijital Çözümleri Tamam Ama Ya Navigasyon Sorunu?

Nissan Dijital Çözümleri Tamam Ama Ya Navigasyon Sorunu?

294
0

Biliyorsunuz sadece turizm sektöründen değil tüm sektörlere ait dikkat çekici ve inovatif olan çeşitli teknolojik gelişmeleri yayınlamaya özen gösteriyoruz. Bu gelişmeler zaman zaman kurum ve şirketlerin kendi duyurularını, basın bültenlerini de içeriyor. Bunlardan biri Nissan firmasına ait. Haberi aşağıda veriyorum. Ancak kendim de kullandığım Nissan markası modellerinden biri hakkında “teknolojik gelişememezlik” kısmını da -kısaca-eklemeden edemeyeceğim.

Ya Nissan Navigasyon Güncelleme Sorunu?

Konu sahip olduğum Nissan Juke ile ilgili. Kullanmaktan büyük keyif aldığım, yıllar geçmesine rağmen hedeflediğim diğer bir Nissan modeline ulaşamadığımdan, ondan da vazgeçemediğim için hala kullanmaya devam ettiğim aracımın navigasyon güncellemesi sorunu beni tek üzen şey.

Aracı ilk aldığımda üzerindeki sürümün tabiri caiz ise -dandikliği- daha sonra ücretini ödeyerek aldığım güncelleme ile yine hiçbir şekilde çözülemedi! Üstelik Keşfet TV gibi bir proje yöneten biri olarak “navigasyon” olağanüstü önemli bir araç benim için.

Hem aracımla hem de onun sahip olduğu özellikleri ile gurur duymak isterdim tabi ama hala aracımda bir navigasyon sistemi olmasına rağmen hiçbir verim alamadığımı bunun çok can sıkıcı olduğunu belirtmek isterim. Yakında artık elden çıkartmam gereken aracımda navigasyon kullanamadım diyebilirim. İyi ki akıllı telefon ve uygulamaları var.

Navigasyon, aracın fiyatını bile belirlerken -hala kullanılan- önemli bir olgu için bunu söylemeden geçemedim. Nissan duyurusuna gelelim.

Nissan Dijital Çözümleri ile Müşterilerine Ulaşmaya ve Fayda Sağlamaya Devam Ediyor

COVID-19 pandemisi sürecinde Nissan, “yeni normal’’e liderlik etmek ve değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için güvenli, hızlı, kararlı ve yenilikçi yöntemlerini genişletiyor. Teknolojik bilgi birikimini ve otomotiv sektöründeki uzmanlığını değişen şartlarda en fazla değeri katacak şekilde kullanan Nissan dijital çözümleri ile müşterilerine fayda sağlayacak seçenekler için çalışmalarını sürdürüyor.

nissan dijital çözümleri

Nissan, nissan.com.tr web sitesindeki “Evden Satın Al” (Shop@Home) başlığı ile Sanal Showroom, Çevrimiçi Görüntülü Arama ve Çevrimiçi Sipariş gibi birçok hizmetin yanı sıra “Evden Servis Programı” hizmetini de müşterisiyle buluşturuyor. Ayrıca Nissan Türkiye mobil uygulaması sayesinde de kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

Online kanalların pandemi süresince toplum nezdinde daha fazla tercih edildiğinden hareketle alışveriş deneyimine heyecan ve işlevsellik katmak için yenilikçi yollar sunan Nissan, geçtiğimiz dönemde showroom’larını müşterilerinin evine getirerek müşteri deneyimini ihtiyaçlar doğrultusunda etkin bir şekilde dönüştürdü. Sunulan eksiksiz online galeri deneyimi ile müşteriler, araçları keşfetmek için web sitesi üzerinde sanal bir 360 derece tur yapabiliyor ve satın alma seçeneklerinden faydalanabiliyorlar. Nissan tutkunları, en yakın bayiye gittiklerinde faydalanabilecekleri hizmetlerin yanı sıra Sizi Görüntülü Arayalım Servisi ile soruları ve rezervasyonlarıyla ilgili işlemlerini de bulundukları yerden tek tıkla gerçekleştirebiliyor.

Müşteriler, www.nissan.com.tr adresi üzerinden “Evden Servis Programı” formunu doldurarak, bayiye gitmeden aracını adresinden teslim edebiliyor ve periyodik bakım işlemleri tamamlandıktan sonra araçlarını teslim alabiliyor. Müşterilerin alışveriş yolculuğunun her yönünü sorunsuz ve keyifli bir şekilde deneyimlemesini sağlayan “Evden Satın Al” başlığı ile Nissan, sunduğu dijital hizmetleri artırmayı sürdürüyor.

Nissan’dan Hijyen Denetimi Programı

Nissan müşterilerinin ve bayi çalışanlarının sağlıklarını korumak amacıyla, Nissan bayi ve servislerine yönelik hijyen sertifikasyon programını başlattığını duyurmuştu. “Hijyen Denetimi” adıyla Bureau Veritas ile gerçekleştirilen program ile Nissan bayileri ve servislerinin belirlenen kriterlerde hijyen standartlarına uyumu kontrol edildi ve tüm bayiler 100 tam puan alarak sertifika almaya hak hazandı. Nissan hijyen sertifikasyon programı denetimlerine belirli aralıklarla gerçekleştirmeye devam ediyor.

Nissan Dijital Çözümleri

Nissan Türkiye, Kuzey Afrika ve BDT Genel Müdürü Emre Doğueri, “DNA’sında teknolojinin ve inovasyonun bulunduğu bir marka olarak toplumun iyiliği için olacak uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bunu yaparken içinde bulunduğumuz dönemin koşulları ve müşterilerimizin beklentileri belirleyici oluyor. Bu nedenle dijital çözümlerin kullanımının büyük bir ivme ile yükselişe geçtiği pandemi döneminde sahip olduğumuz teknolojiyi kullanma ve dönüştürme kabiliyetini kullanmak Nissan olarak bizim sorumluluğumuz. “Evden Satın Al’’ gibi güvenli, hızlı, pratik çalışmalar gerçekleştirmeye ve müşterilerimiz, çalışanlarımız ve bayilerimiz için fark oluşturmaya devam edeceğiz. Dijital kanalları en yüksek seviyede kullanırken, çevremizdeki değişiklikleri düşünmemizi, etkileşim kurmamızı ve bu değişikliklere çözüm üretmemizi sağlayan müşterilerimize en güvenli seçenekleri sunmak için bayilerimizle birlikte hareket ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Nissan’ın sunduğu dijital hizmetleri deneyimlemek için nissan.com.tr adresini ziyaret edebilir, Nissan Türkiye mobil uygulamasını indirebilirsiniz. “Evden Satın Al” ile çevrimiçi görüşmeler yapabilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz