Ana Sayfa Pazarlama Dijital Reklamcılık Online Reklamlar: Temmuz Ayında Yüzde 38 Tıklama Artışı

Online Reklamlar: Temmuz Ayında Yüzde 38 Tıklama Artışı

210
0

Online reklamlar konusunda tıklama oranlarındaki artış devam ediyor. Erişim oranları farkının her ne kadar tıklanma oranıyla ters orantılı artışı devam etse de Online Reklamların Tıklanma Sayıları artıyor.

RTB House’un verilerine göre Türkiye’de Ağustos ayında, Temmuz ayına kıyasla yüzde 38 daha fazla dönüşüm oranı elde edilirken, reklam tıklamalarında ise yüzde 23 artış olduğu görüldü.

RTB House’un analizi; Ağustos ayında Haziran ayına kıyasla yüzde 2 ve Temmuz ayına kıyasla yüzde 38 daha yüksek dönüşüm oranı kaydetti. Ağustos ayında reklam tıklamaları ise Haziran ve Temmuz aylarına kıyasla sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 23 artış gösterdi.

Bu durum hakkında açıklama yapan RTB House Türkiye Ülke Müdürü Okay Tuğ şu şekilde konuşuyor.

Online Reklamlar

“Ağustos ayında, yaz indirimlerinin son ayı olması ve aynı zamanda okul sezonu için hazırlığın başlaması nedeniyle daha fazla dönüş alıyoruz. “Black Friday” gibi ABD’deki bazı alışveriş trendleri, Türkiye ve Avrupa’da da ortaya çıktı. ABD genelindeki ikinci en önemli alışveriş sezonu olan Okula Dönüş de buna bir diğer örnek.”

Deloitte verilerine göre Amerikalılar, okula dönüş satışlarında 27 milyar dolar harcama yapmayı planlıyor. Bu harcamanın yüzde 36’sı sadece çevrimiçi perakendecilerin üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor. Avrupa’da ve Türkiye’de de bu sezonun popülerliği her geçen yıl artıyor. Okul sezonu olan döneme verilen isimle Okula dönüş kampanyalarındaki sıçrama ise Eylül ayında başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz