Ana Sayfa Seyahat Sektörü Havayolları Ryanair’de Neler Oluyor? Uçuşlar Duruyor mu?

Ryanair’de Neler Oluyor? Uçuşlar Duruyor mu?

256
0

Ucuz uçak bileti denildiğinde akıllara öncelikle ucuz uçak bileti sunan “low cost” hizmet veren havayolları geliyor. Ryanair ise bunların en ilgi çekici olanı. Çünkü en uygun uçak biletleri konusunda Avrupa’nın en çok tercih edilen havayolu. Ancak son dönemlerde Ryanair’den peşpeşe “soru işareti içeren” açıklamalar geliyor. Ryanair’den gelen son haber ise 2 binden fazla uçuşu durduracağı ile ilgili.

Ryanair’de Neler Oluyor

İrlanda merkezli ucuz havayolu şirketi Ryanair, açıklamasında seferlerin dakikiliğini artırmak için önümüzdeki altı haftada 2 bin 100 uçuşa kadar seferin iptal edilebileceğini duyurdu. Şirketin açıklamasında bu açıklamanın nedeninin pilotların izin planları, hava trafik kontrolü yapan kurumların rötarları, meteorolojik koşullar gibi nedenler olarak gösterilse de, Ryanair uçuş programının yaklaşık yüzde 2’sinin iptali anlamına gelen bu durumu pek açıklamadı.

Bu iptallerden dolayı mağduriyet yaşayan birçok yolcu tepkilerini sosyal medya üzerinden ilettiler. Ryanair İletişim Direktörlüğü, “İptallerden etkilenen müşterilerimizden özür diliyoruz. Kendilerine alternatif uçuşların sağlanması ve tam para iadesinin yapılması için elimizden geleni yapacağız” açıklamasını yaptı. Ryanair tarafından yapılan açıklamada ayrıca; yaz döneminde hava trafiği yoğunluğunun rekor seviyeye ulaşmasına dikkat çekilerek eylül ve ekimde pilot ve kabin görevlilerinin yıllık izinlerininin düzenlenmesi konusuna değinildi.

ryanair

Ryanair’in özellikle Fransa Hava Kontrolü’nde gerçekleşen grev nedeniyle sadece son iki haftada zamanında sefer performansının yüzde 80 düştüğü duyurulmuştu. Bu nedenler havayolu sektöründe Ryanair açıklaması şirketin finansal açıdan ucuz uçuş fiyat politikası nedeniyle büyük zararda olduğu ve bu nedenle küçülme yolunda ilerleyerek önlemler aldığı şeklinde yorumlandı.

Ryanair kış dönemine kadar bu uygulamaya devam edecek görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz