Ana Sayfa Seyahat Sektörü Online Turizm SimilarWeb Turizm Sektörünün İnternet Trafiği Üzerinden Durumunu Anlattı

SimilarWeb Turizm Sektörünün İnternet Trafiği Üzerinden Durumunu Anlattı

217
0

İnternet siteleri trafik ölçümleme ve analiz servisi olarak faaliyet gösteren SimilarWeb, tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs salgınını baz alarak dikkat çekici veri ve analizler yayınladı.

Dünyada hızla artan vaka ve ona bağlı ölüme sebep olan corona virüs salgını, seyahat ve turizm başta olmak üzere, medyadan, e-ticarete kadar birçok farklı sektörü sarstı. Birçok sektör doğal olarak olumsuz bir tablo sergilerken, haber, teslimat gibi yükselişte olan sektörler de dikkat çekti.

similarweb turizm verileri

Korona virüs etkisinin ekonomide olduğu gibi internet üzerinde de en yoğun hissedilen sektörü hiç şüphesiz seyahat ve turizm sektörü oldu.

Virüs küresel hale geldikçe, ülkeler birbiri ardına sınırlarını kapatmaya başladı. İlk önlemler arasında bulunan seyahat kısıtlamaları ile yabancı bir ülkede tatil yapmak çok riskli bir hale geldi.

SimilarWeb Turizm Sektörü Verileri

Korona virüs salgının turizm sektörüne etkisi, virüsün küresel ekonomiyi nasıl sarstığını daha rahat anlamamızı da sağlıyor.

similarweb verileri seyahat

Sektörü alt başlıklar halinde uçak seyahati, oteller ve araç kiralama şeklinde ayıran SimilarWeb, otellere giden trafiği yakından izlemenin, salgının etkisinin büyüklüğü ve normale dönüşün erken sinyali hakkında bir fikir verebileceğini belirtiyor.

Verilere bakıldığında turizm paydaşlarından havayolu sektörünün yüzde 36,92, konaklama ve otellere olan trafiğin yüzde 37,69 ve araç kiralamanın ise yüzde 32,52 oranında düştüğü görülüyor.

Sürekli olarak güncellenen verilerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz