Ana Sayfa Seyahat Sektörü Oteller TUI Otel Kriterleri Belli Oldu

TUI Otel Kriterleri Belli Oldu

139
0
Avrupa’nın en büyük turizm kuruluşu TUI’nin dünya çapında sahip olduğu kendi işletmesi altındaki otelleri için hazırladığı 10 maddelik TUI Otel Kriterleri belli oldu.
TUI grubu, Almanya hükümetinden aldığı kredi ve geri ödeme planı çerçevesinde, koronavirüs sonrası yeni dönemde turizm hareketlerinin belirleyici unsuru olacak gibi görünüyor.

TUI Otel Kriterleri

Açıklanan TUI Otel Kriterleri şu şekilde;
1 – Online Check-in Müşteriler pek çok otelde otellerin internet sitesi üzerinden ya da akıllı telefonlar aracılığıyla check-in yapabilecek. Böylece check-in işlemi büyük ölçüde temassız gerçekleşmiş olacak.
2 – Sosyal Mesafe Otellerdeki tüm personel otelin restorandan koridorlarına ya da spor alanlarına dek farklı bölümlerinde kendi aralarında ve müşteri ile 1,5-2 metrelik sosyal mesafe kuralına mutlaka uyacaklar. Örneğin müşteri masasından kalkmadan masası temizlenmeyecek.
3 – Personel Planlaması Otellerde tüm personel olası enfeksiyon vakalarını önlemek için birlikte planlı bir biçimde hareket edecekler.
4 – Restoranlar Otellerin restoranlarındaki kapasiteler azaltılacak. Masaların arasındaki medafe en az 1,5 metre olacak. Böylelikle restorandaki müşteri sayısı azaltılmış olacak.
5 – Açılış saatlerinin uzatılması Tüm misafirlere yeterince alan sunabilmek için restoranlar ve diğer bölümlerdeki açılış saatleri geniş zaman dilimlerine yayılacak.
TUI Otel Kriterleri
6-Eğlence/Aktiviteler Eğlence, spor ve toplantı aktiviteleri, sınırlı sayıda katılımcı ve yakın temas olmaksızın gerçekleştirilebilecek. Örneğin golf, tenis gibi daha az yakın temas gerektiren spor türlerine izin verilecek, futbol gibi yakın temas gerektiren spor aktivitelerine izin verilmeyecek. Spa hizmetleri yaşanan olağanüstü duruma uygun biçimde sunulacak. Çocuk bakım hizmeti için tatil yapılan destinasyondaki ya da müşterilerin kendi ülkelerindeki kurallara göre yeni standartlar belirlenecek.
7 – Dezenfeksiyon Otel personeli ve müşterilerin tüm önemli temas bölgelerinde ellerini dezenfekte edebilmeleri için dezenfektan maddelerinin sayısı fazlasıyla artırılacak. Özellikle yiyecek-içecek, spor alanları ve lobilerde bu kurala mutlaka uyulacak.
8 – Oda Temizliği Bütün odalar müşterinin girişinden önce Covid-19 virüsü de yok edilecek biçimde temizlenecek. Özellikle banyo yüzeyleri, komodinler ya da günlük kullanımda sıkça temas edilen televizyon kumandası benzeri gereçlerin temizliğine ayrı bir özen gösterilecek.
9 – Self Servisler Azaltılacak Yiyecek ve içecekler mümkün olduğunca personel tarafından servis edilecek. Servis yapan personel servis sırasında yüz maskesi takacak. Açık büfe benzeri self servis olanaklarının sayısı azaltılacak.
10 – Eğitim TUI kendi otellerinin tümünde personelini kapsamlı bir eğitimden geçirecek. Eğitim ile ilgili ilk materyaller bu hafta otellere gönderilmiş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz