Ana Sayfa Güncel TUREB Sınavı Ertelendi! Peki Şimdi Ne Olacak?

TUREB Sınavı Ertelendi! Peki Şimdi Ne Olacak?

340
0

Türkiye Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Yabancı Dil Seviye Tespit Ve Dil Ekletme Sınavları, bugün yapılan bir açıklama ile ileri bir tarihe ertelendi.

Turist Rehberliği

TUREB tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Birliğimiz tarafından 06-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Yabancı Dil Seviye Tespit ve Dil Ekletme Sınavları, Devletimizin Koronavirüs (Covid 19) salgını önlemleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.  Yeni sınav tarihi ile ilgili en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuru ücretini yatıranların hakkı sonraki sınav için geçerli olacaktır. Ancak parasını geri almak isteyen adaylarımızın tarafımıza yazılı ve resmi yollardan hesap numarasını da belirterek (infotureb@tureb.org.tr adresine ücret iadesi talebi ve hesap numaralarını içeren imzalı dilekçe şeklinde) başvurması gerekmektedir.”

İptal Olacağını Düşünerek Başvuru Yapmayanlar Ne Olacak?

TUREB, başvuruları 16 Mart 2020 tarihinde sona ereceği açıklanan Yabancı Dil Seviye Tespit Ve Dil Ekletme Sınavları için, koronavirüs salgını hakkında Türkiye’de birçok önlem alınmasına rağmen, başvuru süresi bitene kadar herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Tüm dünyada ve ülkemizde alınan sıkı tedbirler ve her konudaki iptal ve ertelemeler nedeniyle bu sınavların da gerçekleşmeyeceğini düşünerek sınav başvurusu yapmayan adaylar için ileri tarihlerde yapılacak olan sınavlara yeniden başvuru hakkı sağlanıp sağlanmayacağı da, merak edilen konular arasında yer alıyor.

Tourigon Sormuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz