Ana Sayfa Seyahat Sektörü Havayolları Türk Hava Yolları IndiGO ile İş Birliği Yaptı

Türk Hava Yolları IndiGO ile İş Birliği Yaptı

455
0

Türk Hava Yolları Indigo ile iş birliği anlaşması imzaladı. Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi olan THY ile Hindistan‘ın en büyük iç hat hava yolu şirketi IndiGo arasındaki iş birliğinin Türkiye ile Hindistan arasında ve ötesindeki hatlarda seyahat edecek yolculara daha esnek seyahat imkanı sağlaması hedefleniyor.

Türk Hava Yolları IndiGO

Türk Hava Yolları IndiGO İş Birliği

THY ile IndiGo’nun anlaşması sonrası gereken mevzuat onaylarının alınması sonrasında yürürlüğe girecek olan ortak uçuş ve karşılıklı iş birliği anlaşması sayesinde, Türkiye Hindistan ve bağlı iç hatları seyahat esnekliği kazanacak.

Türk Hava Yolları, Hindistan iç hatlarında IndiGo tarafından sefer icra edilen noktalara bilet satışı yapabileceği gibi, IndiGo da, THY’nin geniş uçuş ağını kullanarak dünyanın birçok noktasına ulaşabilecek.

Türk Hava Yolları IndiGO

Bu anlaşma IndiGo’nun, uluslararası genişleme stratejisinin bir parçası olarak imzaladığı ilk kod paylaşımı anlaşması. Firma böylece, THY’nin icra ettiği İstanbul ötesindeki 20 sefere kendi “6E” kodunu ekleyerek, bilet satışı yapabilecek. THY de IndiGo’nun Hindistan iç hatlarında gerçekleştirdiği seferlerde kendi “TK” kodu ile bilet satışı yapma imkanı kazanacak.

Anlaşma ile kod paylaşımlı ortak seferlerde seyahat eden yolcular, nihai varış noktalarına kadar check-in yapabilecek ve kesintisiz bağlantı olanaklarına sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz