Ana Sayfa Seyahat Sektörü Havayolları Türk Hava Yolları’ndan Rekor

Türk Hava Yolları’ndan Rekor

212
0

Tarihinin en dolu ağustos ayı rakamlarına ulaşan Türk Hava Yolları, bu rakamı THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün sosyal medya hesabı twitter’dan yaptığı açıklama ile duyurdu.

Türk Hava Yolları’ndan Rekor

Üstün, Twitter’da yaptığı açıklamada “2018 yılının her bir ayını yeni rekorlar ile geride bıraktık. Ağustos ayında % 85,6 ile tarihimizin en yüksek aylık doluluk oranına ulaştık. Bu dönemde 7,6 milyon yolcumuza hizmet verdik. Türk Hava Yolları Türkiye ile birlikte büyüyor.” dedi.

Türk Hava Yolları

THY’nin ağustos ayı sonuçları ise şöyle;

  • Taşınan yolcu sayısında görülen büyüme trendine Ağustos ayında da devam edilmiş olup, taşınan yolcu sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 artış göstererek 7,6 milyona, toplam doluluk oranı ise yüzde 86’ya ulaştı.
  • Kapasitenin (Arz Koltuk Kilometre) yüzde 0,5 oranında minimal bir artış gösterdiği Ağustos ayında, toplam doluluk geçen yılın aynı dönemine göre 1,3 puan arttı. Dış Hat doluluk 1,1 puanlık artışla yüzde 85,3 olarak gerçekleşirken, İç Hat uçuşlarda ise 2,4 puanlık artışla yüzde 87,6 doluluk oranına ulaşıldı.
  • Dıştan dışa transfer yolcu (transit yolcu) hariç tutulduğunda yurtdışı yolcu sayısında yüzde 3,4’lük bir artış yaşandı.
  • Kargo ve Posta hacmi geçtiğimiz aylardaki çift haneli büyüme trendine devam ederek, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 21 arttı. Kargodaki bu büyümeye yüzde 32 ile K. Amerika, yüzde 24 ile Avrupa, yüzde 22 ile Uzak Doğu ve yüzde 18 ile Orta Doğu katkı sağladı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz