Ana Sayfa Teknoloji Mobil Uygulamalar Turkuaz Taksiler BiTaksi’de

Turkuaz Taksiler BiTaksi’de

311
0

Uber‘in başına gelenler ve onlar ile sarı taksi arasındaki gerginlik, klasik sarı taksilerin kendilerini geliştirmelerinin önünü açarak olumlu bir yol izliyor. Bu süreçte hizmete açılan turkuaz ve siyah taksiler, taksileri tercih edenler için daha konforlu yolculuk sağlıyor. iTaksi‘de faaliyet gösteren turkuaz taksiler, şimdi de bir diğer taksi uygulaması olan BiTaksi‘de hizmet vermeye başladı. Yani artık Turkuaz Taksiler BiTaksi’de

Turkuaz Taksiler BiTaksi'de

Turkuaz Taksiler BiTaksi’de

Sarı taksilere göre daha yüksek bir taşıma ücreti olan turkuaz taksiler, uber’i tercih eden ve daha lüks segment göz önüne alınarak geliştirildi.

Turkuaz taksilerde tarife ücreti ise taksimetreye yüzde 15’lik bir artı fiyat olarak uygulanıyor. Buna göre; 4 TL olan sarı taksi taksimetre açılışı turkuaz taksilerde 4,6 TL olarak hesaplanıyor. Örneğin sarı taksilerle 20 TL’lik bir yolculukta ödediğiniz ücret 23 TL olarak gerçekleşiyor.

Turkuaz taksi çeşitliliği Volkswagen Passat‘tan Mercedes C serisine kadar uzanıyor. Ancak yakında turkuaz ve siyah taksilerin daha da artacağını söylemek mümkün. Çünkü 31 Mayıs’tan itibaren araç ve sahip değişikliği durumunda taksilere asgari D segmenti şartı getirildi. Bu şarta göre taksilerin 5 yıllık kullanım süreleri dolduğu zaman yenilenirken, taksiler ya turkuaza dönecekler ya da Uber araçları gibi siyah renkte, lüks araçlar olacaklar. Böylece bu süre içerisinde değişim gerçekleşmiş olacak.

BiTaksi’de turkuaz taksi çağırmak isterseniz yapmanız gereken şey ise yine çok basit. Bitaksi uygulamasının ana sayfasının altında bulunan taksi ikonlarından turkuaz olana tıkladığınızda, etrafınızda herhangi bir turkuaz taksinin olup olmadığını ya da size ne kadar yakın olduğunu görebiliyor ve taksiyi çağırabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz