Ana Sayfa Seyahat Sektörü Seyahat Acentaları TÜRSAB Rota ile Turizmin Yeni Rotası

TÜRSAB Rota ile Turizmin Yeni Rotası

316
0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB, iç turizm pazarını hareketlendirmek için “TÜRSAB Rota” adlı dijital projeyi hayata geçirdiğini bir toplantı ile duyurdu. “Turizmin Yeni Rotası” sloganıyla hayata geçirilen TÜRSAB Rota lansmanı, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Turizmin Yeni RotasıTÜRSAB Rota

TÜRSAB Rota projesi ile hedeflenen; dijital dönüşüm çağında turizmin de değişen, gelişen ve dijitalleşen dünyaya ayak uydurmayı daha da kolaylaştırmak için birçok avantaja sahip olan Türkiye’nin her köşesindeki farklı ve özgün “tur ve seyahat” seçeneklerini üyeleri aracılığıyla tüketicilere sunmak.

TÜRSAB ROTA PROJESİ

TÜRSAB Rota Projesi kapsamında, üye binlerce acenta, Türkiye’nin her bölgesinden birbirinden farklı binlerce tur paketini platform üzerinden paylaşabilecek. Kayıt dışını bitirmeyi de amaçlayan bu projeyle, ülke ekonomisine kısa vadede 5 milyar TL’nin üzerinde ek katkı sunulması hedefleniyor. Proje ile uygun ve binlerce tur paketi seçenekleri sunulmasına ve tüketiciye; şeffaf, adil, güvenli ve birçok yeni rotanın keşfedilebilmesi için olanak sağlanması hedefleniyor.

Sadece Yerli Müşteriler!

Projeye göre; TÜRSAB Rota, seyahat acentalarının kendi yörelerine özgün tur paketlerini yükleyebileceği ve B2B hizmet değişimi ve paylaşımı sağlayabileceği bir online platform olacak. Yani TÜRSAB paket turlardan oluşan bir pazar yeri kuracak ve “TÜRSAB Rota” ile üyelerine imkanlar sağlayacak. TÜRSAB üyesi acentalar, tek tıkla Türkiye’nin her tarafından binlerce acentanın sağladığı tur paketi seçeneklerine ulaşabilecek. Tüm acentalara açık olan bu sisteme giren acentalar, çok çeşitli tur paketi seçeneklerini bu platform üzerinden “yerli” müşterilerine sunabilecek.

TÜRSAB Rota sistemine kolay giriş sağlamak amacıyla Türkiye geneline yayılan 36 TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu aracılığıyla TÜRSAB Akademi tarafından acentalara eğitim verilecek.

TÜRSAB Rota Firuz Bağlıkaya

TÜRSAB Başkanı “En Kısa Vadede 5 Milyar TL’ye Ulaşacak!”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Rota dijital proje ile ilgili, “Proje seyahat acentalarının birbirleriyle olan ticaretini güçlendirerek, ülkemizin değişik bölgelerindeki bugüne kadar hiç pazarlanmamış ürünlerin ortaya çıkmasına vesile olacak. Ülke genelinde yayılmış 13 bin seyahat acentamızın kendi oluşturdukları tur programlarını bu pazarlama platformunda birbirleriyle paylaşmasını sağlayacak yepyeni bir dijital platform oluşturduk. Bu platformun vatandaşa katkısı ise bugüne kadar gerçekten hiç oluşmamış tur rotaları ve tur programları oluşuyor. Ülkemizin en ücra köşesinde seyahat acentası dahi kendi bölgesiyle ilgili turlar oluşturup bunları bu platforma yükleyip ülkemizin bir başka bölgesindeki seyahat acentaları tarafından pazarlanmasını sağlayacak. Dolayısıyla çok geniş, çok zengin bir ürün çeşitliliği yaşayacağız. En kısa vadede 5 milyar TL’ye ulaşacak bir hacim oluşacak” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz