Ana Sayfa Girişim Uber Careem Birleşmesine Doğru

Uber Careem Birleşmesine Doğru

192
0

Uber‘in en önemli rakipleri arasında yer alan Careem’in en büyük yatırımcılarından biri olan Kingdom Holding, gündemde konuşulan potansiyel bir Uber Careem birleşmesi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Prens Alwaleed Bin Talal’ın yatırım fonu olan Kingdom Holding, olası bir Uber Careem arasındaki potansiyel birleşmeyi desteklediklerini açıkladı.

Uber Careem Birleşiyor mu?

Davos’ta süren World Economic Forum‘da açıklamalarda bulunan Kingdom Holding CEO’su Talal Bin Ibrahim Al Maiman, iki şirket arasındaki birleşme görüşmelerinin bir parçası olmadıkları ve sürece karışmadıklarını söyleyerek, olası birleşme gerçekleşirse bu durumu destekleyeceklerini belirtti.

uber careem

2017 yılında Careem’e 500 milyon dolar yatırım yapan Prens Alwaleed ile 2018 Ekim ayında şirkete yatırım yapan Kingdom Holding, Careem’in yönetim kurulunda yer alıyor. Uber ise geçtiğimiz Eylül ayından bu yana bölgesel anlamda daha etkili olabilmek için Dubai merkezli olan Careem’i satın almaya çalışıyor.

Anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda Uber’in bu birleşme için Careem’e 2 – 2,5 milyar dolar gibi bir ücret ödeyeceği ancak iki şirketin hala pazarlık aşamasında olduğu yine alınan duyumlar arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz