Ana Sayfa Seyahat Sektörü Havayolları Uçuş Rötarlarında Tazminat Hakkınızı Arayın ClaimCompass

Uçuş Rötarlarında Tazminat Hakkınızı Arayın ClaimCompass

271
0

Hayatımıza uçak yolculuklarının her geçen gün daha fazla girmesiyle aslında bildiğimiz bir kavramın ne kadar önemli olduğunu hatırladık. Rötar! Eğer uçağa yılda bir kaç kez biniyorsanız muhtemelen siz de uçak gecikmeleri nedeniyle tatsız zamanlar geçirmişsinizdir. İşte sizi çeşitli nedenler dolayısıyla bu tatsız zamanlar içine koyan havayolları ile mücadelenizi yapacak bir girişim var. ClaimCompass.

Bulgaristan merkezli bir girişim olan ClaimCompass, uçak yolcularının sahip oldukları hakları hatırlatan, onları koruyan ve karşılaşılan rötarlı uçuşlar dolayısıyla havayollarından tazminat almalarına yardımcı olan bir aracı. ClaimCompass esas aldığı; Avrupa Birliği bünyesinde uygulanan ve üç saatten fazla rötar yapan veya iptal edilen uçuşlar ile çeşitli nedenlerle uçağa alınmayan-uçamayan yolcu haklarını düzenleyen kurallar doğrultusunda hareket ediyor. Tabii ki şimdi diyeceksiniz ki “Türkiye AB üyesi olmadığından bu hakları nasıl kullanacağız?”. Evet, Türkiye AB üyesi değil ve bu düzenlemeler ülkeyi bağlamıyor. Ancak ClaimCompass Türkiye’de yapılmış olan yerel düzenlemelerle uçuşlar için benzer hizmeti verebiliyor.

600 Euro Tazminat Alabilirsiniz

Avrupa Birliği düzenlemeleri ile AB ülkelerinde, taşıyıcı şirketlerin 3 saatten fazla gecikmesi halinde bin 500 km’den az mesafeli uçuşlar için 250 euro, bin 500-3 bin 500 km arası uçuşlar için 400 euro ve 3 bin 500 km ve üzeri uçuşlar için 600 euro tazminat ödeniyor. İptal durumlarında ise havayolu tarafından yolcunun en az 14 gün önce haberdar edilmiş olması gerekiyor. Bu gerçekleşmediği takdirde, yolcunun belirlenmiş olan mesafelere göre aynı miktarlarda maddi tazminat alma hakkı doğuyor.

Havayolu şirketlerinden bu gibi durumlarda tazminat haklarının olduğunu bilen yolcuların bile kullanmadığı bu haklar havayolunu kullanan yolcuların büyük bir kısmı tarafından da bilinmiyor bile. İşte ClaimCompass bu hakların korunması mücadelesinde sizin adınıza bu işi yapan online olarak başvurabileceğiniz bir girişim.

ClaimCompass online başvurunuzun ardından sizin vekiliniz olarak havayollarından tazminat talebinde bulunuyor. Bugüne kadar ClaimCompass sitesi üzerinden yapılmış olan bin 500 başvurunun sekizyüz tanesi olumlu sonuçlanıp tazminat alınmış. Sonuçlanmayan iki yüz başvurunun henüz cevap beklediği ClaimCompass kullanıcılarına ortalama 400 euro geri ödeme almış. ClaimCompass ise gelirini sizin vekiliniz olarak kazandığı tazminatlardan aldığı yüzde 25 komisyonla elde ediyor. Bunun dışında başvuru için başka bir ücret almıyorlar.

Daha detaylı bilgileri ClaimCompass sitesinden alabilir ve benzer bir durumla karşılaşıp mağduriyet yaşadıysanız bu yolu da deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz