Ana Sayfa Pazarlama Dijital Reklamcılık Yandex Online Reklam Etkinliği Yaptı Kimsenin Haberi Olmadı

Yandex Online Reklam Etkinliği Yaptı Kimsenin Haberi Olmadı

227
0

Rusya’nın en büyük arama motoru konumundaki Yandex, turizm sezonuna odaklı Rusya – Türkiye arasındaki turizm çalışmalarında teknolojik işbirliklerini projelendirdiği bir etkinlik düzenledi. 3 Mart’ta Antalya’da Gloria Golf Resort’ta bir etkinlik düzenleyen Yandex, Antalyalı turizmcilerle bir araya gelerek turizm sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan reklamcılık çözümlerini paylaştı.

Seyahat Aramaları

Yandex Satış ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi Sergey Gershtein, Yandex’in Rusya’nın en büyük arama motoru olduğunu hatırlatarak; “Yandex olarak erişim gücümüz sayesinde insanların hayatlarında yeni fırsatlar keşfetmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Rusya’da yapılan internet aramalarının yüzde 55’i Yandex’te yapılıyor. Kullanıcıların seyahat odaklı aramalarını da kolaylıkla analiz edebiliyoruz. 2015 yılına kıyasla 2016 yılında Rus kullanıcıların seyahatle ilgili aramaları yüzde 16 arttı. 2017’de daha da artacağını düşünüyoruz. Türkiye, Rus turistlerin en çok ilgi gösterdiği ikinci ülke ve yapılan aramalarda bu ilginin hızla arttığını görüyoruz. Hatta yaz dönemine doğru Türkiye’nin birinci ülke olacağını düşünüyoruz. Türk turizmcilerin Rusya’da çevrimiçi reklam vererek hedef kitlelerine daha kolay ulaşması için çalıştığımız önemli dijital reklam ajanslarını da Antalya’da turizmcilerle buluşturduk. Türkiye’deki turizmcilerin bu yıl güzel bir sezon geçirmesini diliyoruz. Yandex olarak buna katkı verebilmek bizi mutlu ediyor.”
Online reklamcılık sunumunun da yapıldığı etkinlikte katılımcılar, Yandex’in “Yandex Direct” ve “Yandex Display” adlı reklamcılık hizmetleri ve web analiz aracı Metrica hakkında detaylı bilgi alma fırsatı buldu.
Turizmcilere ayrıca Rusya pazarının dinamikleri hakkında bilgiler verilirken, teknolojinin yardımıyla daha fazla turiste seslenmenin püf noktaları da anlatıldı.

Yandex Bu Etkinliği Keşke Daha İyi Duyurabilseydi

Haber yukardaki şekilde. Oldukça faydalı bir etkinlik düzenlenmiş. Rus pazarının öneminin Antalya için ne kadar ciddi olduğu geçen sezon çok daha net ortaya çıktı. Ancak bu etkinliği yeterince duyuramayan yandex ve katılımcı reklam ajansları bu organizasyonu yeterince götürebilecekler mi?

Böylesi organizasyonlar düzenlenirken bölgenin lokal insanlarının, profesyonellerin bilgisi alınmalı onlardan destek alınarak etkinlik gerçekten ses getirmeliydi. İki satır haber bu konunun karşılığı olmamalı. Koskoca Yandex için sanırım bir organizasyon sorunu olmuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz